کاربران گرامی : خواهشمند است برای استفاده از خدمات وب سایت مؤسسه متن و خرید کتاب، ابتدا نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.
فلسفه هنر و زیبایی شناسی
عنوان کتاب : هایدگر در قابی دیگر

قیمت : 220,000 ریال

هایدگر در قابی دیگر

قسمتی از کتاب برای مطالعه

 

 

 باربارا بولت

مترجم : مهدی شام روشن

شابك: 2- 286-232-964-978

چاپ اول؛ 1399

شومیز، جیبی؛ 266 ص

قیمت : 220،000 ریال 

وزن : 155 گرم

                                                                                                           

کتاب حاضر، از مجموعۀ اندیشمندان معاصر «در قابی دیگر» است که مارتین هایدگر فیلسوف پرآوازۀ قرن بیستم را در قاب هنر و زیبایی‌شناسی می‌نشاند. هایدگر را به نثر دشوار و نفوذناپذیرش و پرسشگری بی‌وقفه از هستی، زندگی هرروزه، تکنولوژی، علم و هنر می‌شناسند. «هایدگر در قابی دیگر» گسترۀ نوشته‌های هایدگر، از معروف‌ترین اثرش هستی و زمان، تا رساله‌های او در باب بازنمود، نسبت انسان و ابزار، تکنولوژی، اثر هنری و زیبایی شناسی را در بر می‌گیرد.

هر  فصل کتاب به یک رساله یا بخشی از نوشته‌های او می‌پردازد و گره از ایده های او می‌گشاید تا مناسبت آن‌ها را با هنر امروز و هنرمندان آشکار کند. هر فصل با بریده‌ای از متون هایدگر آغاز می‌شود و «زمینۀ» بحث را به یک اثر هنری، یک هنرمند یا یک تجربۀ هنری خاص می‌گستراند. نزد هایدگر، هنرمند بودن همانا در عالم بودن است و از هستی ما به مثابۀ هستنده، جداناشدنی است. «هایدگر در قابی دیگر»، درخورترین متون فلسفی هایدگر  را در خود جای داده است و راه‌های اندیشیدن به هنر و زیبایی‌شناسی را در عصر پسارسانه‌ای، دیجیتال، تکنوکراتیک و پساانسانی پیش می‌کشد. هایدگر در بند پاسخ به پرسش‌های ما نیست، او می‌خواهد پرسش هایی در باب چیستیِ در عالم بودن در مقابل ما بگذارد. او امید دارد که از رهگذر این توجه به و پرسشگری از پدیدارها بتوانیم از چنگ عادت های همیشگیِ فهم عالم رها شویم، با هستندگان درون عالم مناسباتی نو برقرار کنیم و از پس فهمِ در عالم بودن خود برآییم. بدینسان آنچه او عرضه می‌کند، «راهنمای هنرمندان به عالم» است 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
جستجو
 فروشگاه اینترنتی
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.