به پورتال مؤسسۀ متن فرهنگستان هنر خوش آمديد. با یاری خداوند کرونا را شکست خواهیم داد
فروشگاه اينترنتي
مسجد جامع اصفهان

قیمت : 395,000  ریال

مسجد جامع اصفهان

کتاب تقدیری سال 1393

 

نویسنده: ائوجنیو گالدیری
مترجم: عبدالله جبل عاملی
978-964-232-176- شابك: 6
بهار 1392؛ چاپ اول
رحلی؛ 440 ص
قیمت : 395,000 ريال
وزن : 1.488 گرم
 
 
 
کتاب حاضر سندی قابل مشاهده (مطلقاً بدون نقد) ازشرایط فیزیكی بنای مسجد جامع اصفهان ( در سیماى داخلى و خارجى) است که همچون دایرةالمعارف معمارى و هنر به این مسجد پرداخته و دوره های مختلف آن را با كشف عینى بسیارى از آثار نهفته طبق تقویم تاریخ معرفى كرده است.
ائوجنیو گالدیری، استاد و محقق آثار معمارى ایرانى، تحقیقات منحصر به فرد خود را طی سالهای 1928-1978 دربارۀ مسجد جامع با شناسایى و تحلیل سازه هاى سنتى و بیان چگونگى شالوده هاى بنا، ساختار عناصر باربر عمودى، پوششهاى متنوع و به خصوص  تکنیکهاى اجرایى گنبدهاى نظا م الملك و تاج الملك در سه مجلد چاپ و منتشر کرده است.
گزارشهای مستندی که بیش از سه چهارم صفحات جلد اول آن به عكسها و تصاویری اختصاص دارد که متعلق به زمانى است كه بیش از 350 دهانه طاق و چشمه مجموعه بناى مسجد را تشكیل مى داد. وی با مستندسازى فتوگرافیك برنامه ریزی شده، شرایط واقعى و عینى كلیه فضاهاى بناى مسجد را در آن مقطع زمانى منعكس ساخته و با معرفى مسجد قبل از آغاز هرنوع اقدام و دخالت همچون پیگردى، تعمیرات و ...،به ذکر جزئیات پوشش ها و طاق و چشمه ها پرداخته است. کتاب حاضر ترجمه ای است از سه جلد مذکور که در مجموعه یک جلدی گنجانده شده و در اختیارعلاقه مندان به معماری اسلامی ایران قرار می گیرد.
 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.