به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > «دلوز در قابي ديگر»، منتشر شد .


«دلوز در قابي ديگر»، منتشر شد .

كتاب «دلوز در قابي ديگر» نوشته «ديمين ساتن » و «ديويد مارتين- جونز»، به همت موسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر، منتشر شد .

  به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب «دلوز در قابي ديگر» نوشته «ديمين ساتن » و «ديويد مارتين- جونز» و با ترجمه « مجيد پروانه‌پور»، به همت موسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

نويسنده این كتاب در مقدمه آورده است: «ريزوم در لغت به ساقه گياهاني گفته مي‌شود كه زيرِ زمين به صورت افقي رشد مي‌كنند و ريشه و جوانه مي‌دهند. بسياري از علف‌ها و بعضي از گياهان خوراكي مثل مارچوبه، زنجفيل و سيب‌زميني ريزومي‌اند. اما مراد دلوز و گتاري از كاربرد اين اصطلاح در مقدمه هزار فلات: سرمايه‌داري و شيزوفرني(1980) توصيف شيوه‌اي خاص از انديشيدن بود.

او در جاي ديگري از مقدمه ذكر كرده است: «به باور دلوز و گتاري ما هنگام تفكر، نبايد هميشه چيزها را به «يك چيز و ديگري‌هاي آن»، يك شيوه درست‌انديشيدن و رقيبان آن، تقليل دهيم، بلكه بايد متوجه اين موضوع باشيم كه هرچيزي هميشه دربرگيرنده حقايق گوناگوني است.

كتاب «دلوز در قابي ديگر» در 6 فصل و با شمارگان 2000 نسخه، در 224 صفحه با قطع جيبي و به قيمت 115000ريال توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) عرضه مي‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.