به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > كتاب «تخيل در عصر سينماي ديجيتال» منتشر شد


كتاب «تخيل در عصر سينماي ديجيتال» منتشر شد

 

 كتاب «تخيل در عصر سينماي ديجيتال» به تازگي از سوي مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب «تخيل در عصر سينماي ديجيتال» نوشته عبدالحسين لاله، پژوهشگر عرصه نمايش و سينما، عضو هيئت علمي دانشكده هنر و فرهنگستان هنر به تازگي توسط مؤسسه «متن» منتشر شد.

مؤلف در بخشي از پيشگفتار اين كتاب آورده است: «...ما در اين كتاب، مي‌خواهيم تجلي قوه خيال در سينما را مورد بررسي قرار دهيم؛ كه با ورود تكنولوژي‌هاي ديجيتالي متحول شده است. اكنون سينما از دوران آنالوگ به دوران ديجيتال رسيده است. در اين فرايند بايد ديد؛ تخيل كه همراه سينماي آنالوگ بود، چه تغييراتي را به وجود آورده است. مشكل اين پژوهش همچون ساير پژوهش‌هاي نظري- هنري در كشور، كمي منابع و تجربه كم سينماگران ايراني در عرصه توليد ديجيتالي است. اما با اين وجود منابعي كه پيرامون اين مسئله در نشريات و منابع تحقيقي نوشته شده و در دسترس بود، مورد توجه قرار گرفت؛ البته چنين كمبودي در سينماي جهان كم و بيش سابقه دارد...

اين كتاب در سه فصل منتشر شده كه فصل اول «تخيل» نام دارد كه به موضوعاتي چون تخيل چيست؟، انواع تعاريف فلاسفه و دانشمندان، قوه خيال چيست؟، جايگاه خيال و تخيل در شرق و غرب، تخيل در نگاه عام، نگاه اديان به خيال و تخيل و خلاقيت اختصاص دارد.

همچنين زبان ديجيتال، ديجيتال و تصوير، ديجيتال و صدا، گذار از جهان آنالوگ، ويژگي‌هاي جهان ديجيتال، ديجيتال و فرهنگ، ديجيتال و هويت، ديجيتال و تخيل و شرق؛ مخزن جهان تخيل عناوين مطالبي است كه در فصل دوم با عنوان «ديجيتال» مي‌خوانيد.

فصل سوم نيز به «سينماي ديجيتال» اختصاص دارد كه به موضوعاتي چون ويژگي‌هاي سينماي ديجيتال، مكان در سينماي ديجيتال، زمان در سينماي ديجيتال، زيبايي شناسي سينماي ديجيتال، واقع‌گرايي در سينماي ديجيتال، تخيل سينمايي در عصر ديجيتال، تدوين در سينماي ديجيتال، فيلمبرداري در سينماي ديجيتال و ... مي‌پردازد.

كتاب «تخيل در عصر سينماي ديجيتال» در سه فصل، 137 صفحه، با شمارگان 1000 نسخه و به قيمت 125000 ريال عرضه مي‌شود.

 براي اطلاع از اخبار انتشارات فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد:  @matnpublishing1

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.