به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > كتاب سوگ سياوش منتشر شد


كتاب سوگ سياوش منتشر شد

 

كتاب «سوگ سياوش» به همراه لوح فشرده آن توسط انتشارات فرهنگستان منتشر شد .

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، سوگ سياوش منسوب به«الماس‌خان كندوله‌اي» با تصحيح و ترجمه سيد فضل‌اله و سيد آرمان دكه‌اي با مقدمه‌اي از استاد محمد‌علي معلم ‌دامغاني و درآمد، نقد و تحليلي از علي تقوي توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشرآثار هنري (متن) به تازگي منتشر شده است .

اين كتاب پس از دعوت به تأمل و نگاهي ديگرگون به شاهنامه و متون اسطوره‌اي و حماسي،به روايت داستان سياوش بر پايه شاهنامه‌هاي فردوسي و كُردي مي‌پردازد. متن و ترجمه داستان سياوش بر اساس شاهنامه كردي است كه در قالب لوح فشرده‌اي نيز به علاقه‌مندان عرضه شده‌است.

در اين كتاب ابتدا روايت داستان سياوش بر اساس شاهنامه را مي‌خوانيد. سپس به پيرنگ داستان سياوش براساس شاهنامۀ فردوسي و شاهنامه كردي پرداخته شده‌است. اختلافات عمده روايت داستان شاهنامۀ فردوسي و شاهنامه كردي از ديگر مطالبي است كه در اين كتاب آمده‌است. در پي اين مطالب، اشعاري از مجلس آرايي كيكاووس، به شكار رفتن توس و گيو و يافتن مادر سياوش آغاز مي‌شود و به دنيا آمدن سياوش و احوالات او تا شكست دادن فرامرز شيردم و گلباد از جمله داستان‌هاي اين كتاب به شمار مي‌روند.

گويندۀ اشعار كردي در لوح فشرده اين كتاب با صداي سيد آرمان دكه‌‌اي و ترجمه اشعار با صداي احمد عبدالحي است. اين كتاب با شمارگان 1000 جلد، در 303 صفحه، با قيمت 335000 ريال عرضه می گردد .

براي اطلاع از اخبار انتشارات فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد:  @matnpublishing1

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.