به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > كتاب «از بهزاد تا رضا عباسي» تجديد چاپ شد


كتاب «از بهزاد تا رضا عباسي» تجديد چاپ شد

 

كتاب «از بهزاد تا رضا عباسي» توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر تجديد چاپ شد.

 

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، «از بهزاد تا رضا عباسي» عنوان كتابي است كه به سير تكاملي مينياتور در سدۀ دهم و اوايل سدۀ يازدهم هجري پرداخته است. اين كتاب نوشته «م.م. اشرفي» و ترجمۀ «نسترن زندي» است كه در چهار فصل به نگارش درآمده است.

محتواي اين كتاب پژوهشي است براي بيان سير تحول و تطور مينياتور در سده‌هاي دهم و يازدهم هجري كه در واقع پنج حوزۀ نگارگري هرات، تبريز، مشهد، قزوين و اصفهان را در بر دارد. نويسنده ابتدا در فصل اول به بررسي آثار كمال‌الدين بهزاد، مينياتورنگار نابغۀ شرق و نقش وي در شكل‌گيري مكتب مينياتور تبريز پرداخته است. فصل دوم به تكامل آثارو اوج شكوفايي آثار سلطان محمد، برجسته‌ترين مينياتورنگار سبك جديد تبريز اختصاص دارد. تكامل تدريجي مينياتور صفوي در نيمۀ دوم قرن دهم هجري، بسط و گسترش سبك تبريز در قزوين و مازندران، پيدايش و گسترش سبك مشهد و شكل‌گيري سبك قزوين را در فصل سوم مي‌خوانيد. تاريخچۀ يكه صورت و يكه‌صورت‌هاي رضا عباسي و پيدايش مينياتور اصفهان نيز در فصل چهارم اين كتاب آمده است.

كتاب «از بهزاد تا رضا عباسي» با شمارگان 1000 نسخه، در 211 صفحه و قيمت 185000 ريال همراه با تصاوير رنگي، در غرفۀ انتشارات فرهنگستان هنردر سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، واقع در سالن ناشران عموميA4، راهروي يك، غرفۀ شماره 19 به علاقه‌مندان كتاب‌هاي هنري با تخفيف ويژه عرضه مي‌شود.

براي اطلاع از اخبار انتشارات فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد:  @matnpublishing1

 


 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.