به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان در کتاب فروشی فرهنگستان هنر عرضه می شود .


يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان در کتاب فروشی فرهنگستان هنر عرضه می شود .

كتاب « يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان » توسط مؤسسه متن منتشر و در كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان عنوان كتابي است كه در سال 1395 به قلم رجبعلي لباف‌خانيكي و هادي تقي‌زاده توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) به مناسبت برگزاري همايش‌ ملي «آجر و آجركاري در هنر و معماري ايران» منتشر شد.

استاد لباف خانيكي در مقدمه كتاب اشاره كرده‌است: «كتاب يادنامه به معرفي استادكاراني اختصاص دارد كه از سال 1280 تا سال 1350 كار و زندگي مي‌كرده‌اند. اين يادنامه علاوه بر آنكه مخاطبان را با زندگي و كار معماران و مرمت‌گران خراساني آشنا مي‌كند، راهنمايي از روش‌هاي مرمتي، استحكام‌بخشي و بازپيرايي آثار و ابنيۀ تاريخي محسوب مي‌شود. معرفي اجمالي آثار و ابنيۀ تاريخي خراسان و اصطلاحات معماري سنتي امتيازاتي است كه مي‌تواند تا حدودي پاسخگوي نياز دانشجويان، پژوهندگان و علاقه‌مندان به اين مبحث باشد.

كتاب يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان، با شمارگان 1000 نسخه، در 422 صفحه، با بهاي 24500 تومان همراه با واژه‌نامه و تصاوير، توسط مؤسسه متن وابسته به فرهنگستان هنر، منتشر شده است و در كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 عرضه مي‌شود.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.