به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > دعای روزهای هفته را به خط میرزا محمد شفیع تبریزی بخوانيد


دعای روزهای هفته را به خط میرزا محمد شفیع تبریزی بخوانيد

«دعاي روزهاي هفته» به خط میرزا محمدشفیع تبریزی توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، «دعاي روزهاي هفته» عنوان كتابي است كه در آن ادعيه مخصوص هر روز از هفته به خط نسخ با اسلوب و تزئين ايراني توسط استاد محمدشفيع تبريزي نگاشته شده است.
در مقدمه كتاب در معرفي محمد شفيع تبريزي آمده است:
محمدشفيع تبريزي از خوشنويسان زبده نسخ نويس و در زمره بزرگ‌ترين خطاطان پيرو مكتب تبريزي به شماره مي‌رود كه عمر خود را در كتابت قرآن كريم وكتب ادعيه سپري كرده است. حياتش مقارن با سلطنت فتحعلي شاه و محمدشاه قاجار در تبريز بوده است. خوشنويسي را نزد پدر خود آموخته و فرزندي همنام پدر به نام محمدعلي داشته كه وي نيز از خوشنويسان نسخ و نستعليق روزگار خود بوده است. وي با اخلاصی برآمده از روحی زلال آثار بسیاری از خود به جای گذاشته که شامل ادعیه مختلف مانند دعای عدیله، جلد روغنی مذهّب و نسخ کتابت جلی است و همچنین سی و دومین قرآنی که کتابت کرده، می‌شود. وي انجامه‌های آثارش را معمولاً با خط رقاع و با رقم: «کتبه العبدالاثم ابن‌ محمدعلی، محمدشفیع التبریزی فی سنه ۱۲40» می‌نگاشته است. اثر حاضر شامل دعای روزهای هفته است که نص امضا آن به خط میرزا محمدشفیع تبریزی است.
كتاب «دعاي روزهاي هفته » با شمارگان 1000 نسخه، در 24 صفحه رنگي گلاسه، توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) عرضه مي‌شود.
علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني: خيابان ولي‌عصر (عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند.
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.