به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > بحران واقعیت در باب عکاسی معاصر به چاپ سوم رسید


بحران واقعیت در باب عکاسی معاصر به چاپ سوم رسید

بحران واقعیت در باب عکاسی معاصر، کتاب تقدیری سیزدهمین دوره کتاب فصل و تقدیری سال 1391، نوشته اندی گراندبرگ و ترجمه مسعود ابراهیمی مقدم و مریم لدنی، در مؤسسه متن به چاپ سوم رسید.

کتاب بحران واقعیت درباره عکاسی در دهه­ های 1970 و 1980 و شرح شکوفایی چشمگیر این رسانه در مقام نوعی هنر است. دوره­ای که در آن ابزار بیان واقعیت اجتماعی و بازنمایی، اشیایی بودند که به صورت واقعی در جهان حضور داشتند. هدف نگارنده به طور کلی بررسی شکاکانه سنن دیرپای عکاسی از فتوژرنالیسم گرفته تا پرتره ­نگاری و به طور خاص، بازنگری سهم شخصیت­های برجسته در عکاسی سده بیستم و نیز بررسی مفاهیم و مظاهر هنر پسامدرن است.

نگارنده در این کتاب در شش فصل به نظریه ­پردازان درباره نقش آینده عکاسی در فرهنگ به منزله فرمی هنری و ابزاری اجتماعی، مطالعه انتقادی و نظری عکس­ها به منزله نوعی نشانه و رسانه عکاسی به منزله نوعی نظام نشانه­ای مشابه زبان، اما اساساً متفاوت با آن پرداخته­است.

چاپ سوم کتاب بحران واقیعت در باب عکاسی معاصر با شمارگان 1000 نسخه، 360 صفحه و بهای 27 هزار تومان از سوی مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر روانه کتابفروشی‌ها شده است.

علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.