به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > کتاب «خانه‌های قدیمی تبریز» تجدید چاپ شد


کتاب «خانه‌های قدیمی تبریز» تجدید چاپ شد
به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، کتاب خانه­‌های قدیمی تبریز به همت انتشارات فرهنگستان هنر و به قلم محمدعلی کی­‌نژاد و محمدرضا شیرازی به چاپ دوم رسید.

خانه‌های قدیمی تبریز کتابی است که با هدف پژوهش و تحلیل کالبدی چند نمونه از خانه‌های شهر تبریز، که بیانگر روح هنر معماری ایران هستند، تدوین شده است که شامل شناخت، برداشت، تهیه نقشه و در نهایت تحلیل آن‌هاست. در این کتاب ابتدا فهرستی از خانه‌ها تهیه شده است، سپس نقشه و تصاویری از آنان ارائه گردیده و در مرحله سوم خانه‌ها از دیدگاه ساختاری و کالبدی فضای هر خانه تحیل شده است. سپس فضاهای اصلی هر خانه مورد بررسی قرارگرفته و در ادامه، به بررسی تطبیقی خانه‌ها پرداخته­ شده است.

کتاب خانه­‌های قدیمی تبریز در سه فصل گردآوری شده است. کلیاتی دربارۀ ساخت‌وساز بناهای شهر تبریز، فصل اول این کتاب را تشکیل می‌دهد. در فصل دوم به بررسی خانه‌ها در دورهای مختلف (زند، قاجار، پهلوی) پرداخته شده و در فصل سوم هر خانه، به طور مجزا مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. در فصل سوم خلاصه‌ای به زبان انگلیسی درباره هر کدام از خانه‌ها نیز تهیه شده­‌است. شایان یادآوری است که این کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی است.

این کتاب در شمارگان 1000 نسخه، 156 صفحه و بهای57000 تومان، توسط مؤسسه متن باز نشر شده­‌است. علاقه­‌مندان می­توانند این کتاب را از کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین­‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1550 تهیه کنند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.