به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > «نشانه‌شناسی هنر» تجدید چاپ شد


«نشانه‌شناسی هنر» تجدید چاپ شد

کتاب مجموعه مقالات اولین هم‌اندیشی نشانه‌شناسی هنربه چاپ سوم رسید.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، مجموعه مقالات اولین هم‌اندیشی نشانه‌شناسی هنر توسط مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) به چاپ سوم رسید.

اين مجموعه مشتمل بر يازده مقاله است كه در نخستين هم‌انديشي نشانه‌شناسي هنر، (تهران 1382) عرضه گرديد. اين مقالات، حوزه‌هاي مختلف مطالعه‌ تطبيقي ادبيات و هنر، بررسي نشانه‌شناختي آثار نقاشي، معماري، هنرهاي تجسمي و پويانمايي را دربر‌می‌گیرد. مقالات حاضر عبارت‌اند از: «شكل‌گيري نشانه‌ها» از كوروش صفوي؛ «بازي نشانه‌ها» از آزيتا افراشي؛ «نشانه‌شناسي پساساخت‌گرا، واسازي (ديكانستراكشن) در معماري پيتر آيزنمن» از اميرعلي نجوميان؛ «نشانه‌شناسي لايه‌اي و كاربرد آن در تحليل نشانه‌شناختي متون هنري» از فرزان سجودي؛ «معناشناسي گفتماني» از فرهاد ساساني؛ «رويكرد چالشي مطالعۀ نشانه ـ معناها در فرآيند گفتماني پوسترهاي تبليغاتي» از حميدرضا شعيري؛ «سير زايشي معنا» از بابك معين؛ «بررسي نشانه‌شناسي از شمايل مسيح در سبك گوتيك» از شيده احمدزاده؛ «نشانه‌شناسي تطبيقي شعر و نقاشي معراج نزد نظامي و سلطان محمد» از بهمن نامور مطلق؛ «مفاهيم متقابل طبيعت و فرهنگ در حوزه‌ نشانه‌شناسي فرهنگ مكتب مسكو ـ تارتو» از احمد پاكتچي و «كاركرد روايي معنايي نشانه‌ها در تابلوي قرباني كردن حضرت ابراهيم، اثر محمد زمان» از علي عباسی.
چاپ سوم مجموعه مقالات اولین هم‌اندیشی نشانه‌شناسی هنر، در شمارگان 1000 نسخه، 230 صفحه و بهای 30000 تومان توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) عرضه مي‌شود.

علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.