به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > کتاب عکس مهرویان، خیال عارفان تجدید چاپ شد


کتاب عکس مهرویان، خیال عارفان تجدید چاپ شد

ویراست دوم کتاب عکس مهرویان، خیال عارفان، مفهوم‌شناسی خیال در آرای مولانا به همت مؤسسه ترجمه، تألیف و نشر آثار هنری (متن) منتشر شد
به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر ویراست دوم کتاب عکس مهرویان، خیال عارفان، مفهوم‌شناسی خیال در آرای مولانا، به قلم حسن بلخاری قهی در دسترس علاقه‌مندان به مباحث حکمی هنر اسلامی قرار گرفت.
نگارنده در مقدمه ویراست دوم آورده است: در چاپ دوم ویراست جدید دو بخش جدید با عناوین «خیال در ذهن و زبان اخوان‌الصفا» و نیز «خیال شمس مولانا» به کتاب اضافه گردید. در افزوده نخستین آرای مهم و تأثیرگذار اخوان‌الصفا در تبیین سیر تاریخی خیال نزد حکمای مسلمان و در دومین افزوده، دیوان شمس به صورت مستقل مورد تحلیل و تأمل قرار گرفت. 
این کتاب شامل سه بخش است: در بخش اول تبارشناسی اصطلاح خیال در قرآن و احادیث، خیال در فلسفه یونان و در نهایت خیال در حکمت اسلامی مورد بحث قرار گرفته است. بخش دوم شامل روش‌شناختی تفاسیر نگاشته شده بر آرای مولاناست و بخش سوم با تأمل درزندگی مولانا، رویکرد وی به فلسفه و فلاسفه را مورد بحث قرار داده است.
ویراست دوم کتاب عکس مهرویان، خیال عارفان، مفهوم‌شناسی خیال در آرای مولانا در شمارگان 500 نسخه، 194 صفحه و بهای 25000 تومان توسط مؤسسه متن منتشر شد.
علاقه مندان می توانند این کتاب را از کتاب فروشی فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی عصر، پایین تر از چهارراه طالقانی، شماره 1550 تهیه کنند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.