به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > مجموعه مقالات «شرق‌نگاشت (1)» منتشر شد


مجموعه مقالات «شرق‌نگاشت (1)» منتشر شد

مجموعه مقالات هنر و معماری شرق با عنوان شرق‌نگاشت (1) به همت پژوهشکده هنر و با همکاری موسسه متن منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده هنر، وابسته به فرهنگستان هنر، مجموعه مقالات هنر و معماری شرق با عنوان شرق‌نگاشت (1) به کوشش محمدرضا سروی به همت پژوهشکده هنر و با همکاری موسسه متن منتشر شد.

مجموعه مقالات شرق‌نگاشت (1) جلد نخست از مجموعه سه جلدی با همین عنوان است که محور اصلی آنها بررسی اهمیت جایگاه هنر و فرهنگ شرق است.

در پشت جلد این کتاب آمده است: «دایرة‌المعارف هنر(The Dictionary of Art) به کوشش جِین ترنر گردآوری شده است و دربرگیرندة طیف گسترده‌ای از مطالب و موضوعات مربوط به نهضت‌ها، گروه‌ها، مکاتب و سبک‌های هنری در تمدن‌های شرقی از دوره‌های پیش از تاریخ تا دورة معاصر است.

مجلد پیشِ رو، با عنوان مجموعه مقالات شرق‌نگاشت (1)، که به بررسی اهمیت جایگاه هنر شرق می‌پردازد، گزیده‌ای از مدخل‌های هند، ژاپن، کره، تبّت و چین این دایرة‌المعارف است.»

مجموعه مقالات شرق‌نگاشت (1) با شمارگان 500 نسخه در 278 صفحه و قیمت 45 هزار تومان برای نخستین بار در سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه انتشارات فرهنگستان هنر واقع در بخش ناشران عمومی، سالن شبستان، نبش راهرو 9، غرفه 1، در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.