به پورتال موسسه متن فرهنگستان هنر خوش آمديد *** با توجه به اينكه وبگاه در دست طراحي و تكميل بخش هاي مختلف است پيشاپيش از بروز مشكلات احتمالي از كاربران محترم عذر خواهي مي كنيم
اخبار > زیبایی نزد روزبهان منتشر شد


زیبایی نزد روزبهان منتشر شد

کتاب زیبایی نزد روزبهان؛ آنچه امروز از او می‌توان آموخت، به همت مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، کتاب زیبایی نزد روزبهان، نوشته سعید بینای مطلق به تازگی منتشر و در دسترس دوستداران اندیشه‌های روزبهان قرار گرفت.
در پیش‌گفتار کتاب آمده است: این کتاب پژوهشی تاریخی نیست. نویسنده سر آن ندارد که به تحول معنای زیبایی نزد روزبهان بپردازد. نویسنده اساس کار خود را در این کتاب، رساله‌های عبهرالعاشقین، شرح شطحیّات، مشارب‌الارواح، کشف‌الاسرار، عرائس‌البیان و چند رساله کوتاه دیگر ، قرار داده است. 
از آنجا که آشنایی با پاره‌ای از اصطلاحات برای پی بردن به مقصود روزبهان در باب زیبایی، ضروری می‌نمود؛ مؤلف با روشنگری به تبیین التباس، جمال و جلال و حسن در فصل‌های نخست کتاب پرداخته و در بحث «سه طریق روزبهان»، تلقّی روزبهان از زیبایی را در تقابل با دو نگرش «متواریان لذّت» و «زاهدان»، قرار داده است. 
در فصول دیگر از منظر زیبایی یک بار به معرفت، بار دیگر به عقل و در نسبت با عقل، به عشق پرداخته شده. بدین سان در این کتاب، جایگاه عقل و عشق نیز نزد روزبهان روشن می‌شود. 
کتاب زیبایی نزد روزبهان با شمارگان 500 نسخه، 208 صفحه و بهای 28000 تومان توسط مؤسسه متن منتشر شد.
علاقه مندان می توانند این کتاب را از کتاب فروشی فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی عصر (عج)، پایین تر از چهارراه طالقانی، شماره 1550 تهیه کنند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 تلگرام ما
 فروشگاه اینترنتی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
 

 امام خمینی
 رهبر
 پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 شورای انقلاب فرهنگی
 دولت
 فرهنگستان هنر‌
 كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر
 مردم و دولت

 
 
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.