کاربران گرامی : لطفاً برای سفارش و خرید کتاب به سایت جدید مؤسسۀ متن به آدرس matnpub.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 66951655 تماس حاصل فرمایید.
موسيقي
عنوان کتاب : شیوه‌های تنظیم‌ آوازهای محلی برای گروه کُر

قیمت : 200,000 ریال

شیوه‌های تنظیم‌ آوازهای محلی برای گروه کُر

قسمتی از کتاب برای مطالعه

حمید عسکری رابُری

شابك: 5- 285-232-964-978

چاپ اول؛ 1398

شومیز، وزیری؛ 96 ص

قیمت : 200/000 ریال       

وزن : 148 گرم

                                                                                                     

کتاب ‫«شیوههای تنظیم آوازهای محلی برای گروه کُر‫»به تبیین و توصیف دستاوردهای آندسته از آهنگسازان کلاسیک و مدرن اروپای شرقی میپردازد که از اواخر قرن نوزدهم به بعد در شکلگیری، تثبیت، یا گسترش مکاتب موسیقی سرزمین خود نقش مهمی ایفا کردهاند؛ این آهنگسازان عبارتاند از: بلا بارتوک، کومیتاس، کارل شیمانوفسکی، کنستانتین میکالایوس چیُورلیونیس، وِلیو تورمیس، ادگار هوانسیان، گئورگی واسیلیویچ سویریدف، و یرواند یرکانیان. برخلاف تنظیمهای سنتی آوازهای محلی برای کُر، در آثار این آهنگسازان تمامی مفاهیم موسیقایی همانند هارمونی، ریتم، پُلیفونی، ساختار فرمی و بافت موسیقایی در خدمت تجلی نوین آواز محلی به کار گرفته شده است‫. شیوههای بدیع این آهنگسازان در تنظیم آوازها، تابلوهای موسیقایی بیمانندی آفریده و الگوهای آموزشی ارزشمندی ترسیم کرده است.

این کتاب برای آهنگسازان، رهبران کُر، دانشجویان موسیقی، و پژوهشگران حوزههای موسیقی کُرال و محلی نوشته شده و نویسنده امیدوار است که در شناخت فنون کُرالنویسی و گسترش «تنظیم آوازهای محلی ایرانی» مؤثر واقع گردد‫.

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
جستجو
 فروشگاه اینترنتی
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.