کاربران گرامی : لطفاً برای سفارش و خرید کتاب به سایت جدید مؤسسۀ متن به آدرس matnpub.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 66951655 تماس حاصل فرمایید.
نسخۀ الکترونیکی
عنوان کتاب : خمسه نگاری-بازنمود خمسه نظامی در هنر

قیمت : 0 ریال

ویژه نامه همایش خمسه نگاری- بازنمود خمسۀ نظامی در هنر

 

به کوشش : منیژه کنگرانی

دبیر علمی همایش : بهمن نامور مطلق

خرداد 1399

150 ص

خرید نسخۀ الکترونیکی

 

کتاب ویژه نامه همایش خمسه ‌نگاری اثر منیژه کنگرانی است. این کتاب چکیده چهل مقاله برگزیده در این همایش است که به موضوع بازنمود خمسه نظامی در هنر می‌پردازد.

همایش خمسه نگاری با هدف احیا و گسترش هویت زیبایی‌شناسانه ایرانی اسلامی برگزار شده است و به تبیین دقیق قابلیت‌های هنری خمسه نظامی و نقش تأثیرگذار آن در حوزه‌های گوناگون هنرهای دیداری، موسیقایی، نمایشی و سایر هنرها می‌پردازد. در این اثر چندین مقاله برگزیده را که درباره بازنمود خمسه نظامی در هنر است، می‌خوانیم.

«نسخه‌شناسی و خط‌شناسی در خمسه‌نگاری‌ها»، «شخصیت‌شناسی نگارگران، خوشنویسان و حامیان خمسه‌نگاری‌ها»، «مطالعه زیبایی‌شناسی نگاره‌های خمسه»، «بررسی در زمانی نگارگری خمسه در دوره‌های مختلف»، «مطالعه بینارشته‌ای نگاره‌ها و مضامین شعری»، «رابطه بینامتنی خمسه‌نگاری‌ها و دیگر متون به‌ویژه شاهنامه‌نگاری‌ها»، «مطالعه بینارشته‌ای تکثیر خمسه در دیگر هنرها (صناعتی، معماری، موسیقی، سینما، نمایش و …)»، «بررسی پیرامتنی در نسخه‌های خمسه: تذهیب، تشعیر، صفحه‌آرایی، جلدسازی و…»، «بررسی قابلیت‌های هنری خمسه در هنرهای معاصر» و «مطالعه گفتمانی: عوامل گفتمانی شکل‌گیری خمسه‌نگاری» از جمله مفاهیمی هستند که در این همایش بررسی شدند

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
جستجو
 فروشگاه اینترنتی
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.