کاربران گرامی : لطفاً برای سفارش و خرید کتاب به سایت جدید مؤسسۀ متن به آدرس matnpub.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 66951655 تماس حاصل فرمایید.
اخبار > کتاب نظماهنگ قرآن- ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی به چاپ رسید


 
   کتاب نظماهنگ قرآن- ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی به چاپ رسید
 

زبان ریشه در اعماق روح و فطرت انسان دارد و همانند دیگر اجزای هستی با نظم نجومیِ نظام و «ناقور کل» هماهنگ است. بر روی بستر ضخیمی از همانندی ­ها، هر زبان را آهنگی است که از نظم و نسبت و جنس و چینش حروف، کلمات، عبارات و جملات پدید می­ آید. همچنین میان معانی و فیزیک و آهنگ حروف و الفاظ و عبارات همخوانی­ و هماهنگی­ های طبیعیِ پیدا و پنهانی برقرار است که انتقال و تثبیت معانی را تسریع و تسهیل می ­کند. قرآن مجید زبان خدای زبان­ آفرین، فاطر هستی، واضع قوانین زیبایی­ و قواعد ادراک آن­، و معدن چنین قاعدة بزرگی است، بلکه این بُعد هنری و جمالی، از شاخصه­ های خطاب انسانی و جهانیِ قرآن است. تحلیل این بُعد آواییِ قرآن به سبب همین خصوصیت فطری و خلوص خدایی، مهم و بیش از پیش نمایانگر­ بهره ­هایی از لطایف و ظرایف قرآن است.

کتابِ «نظماهنگ قرآن» ،در 240 صفحه و به قیمت 395،000 ریال، منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر،  نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، کتابفروشی مؤسسۀ متن فرهنگستان هنر، مراجعه و یا از طریق همین سامانه نسبت به خرید اینترنتیاین کتاب اقدام نمایند .

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٩ - ١٣:٠١ | نسخه چاپي

خروج
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
جستجو
 فروشگاه اینترنتی
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.