کاربران گرامی : لطفاً برای سفارش و خرید کتاب به سایت جدید مؤسسۀ متن به آدرس matnpub.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 66951655 تماس حاصل فرمایید.
اخبار > کتاب خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی منتشر شد


 
   کتاب خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی منتشر شد
 

امام محمد غزالي بدون ترديد يكي از بزرگ‌ترين متفكران جهان اسلام است كه به‌رغم اشتهارش به فلسفه‌ستيزي و تهافتِ فلاسفه، در احياي راستين انديشه‌هاي اسلامي و نيز انس عقل و دل يا شريعت و تصوفْ نقشي بي‌نظير و بي‌بديل دارد. از جمله اختصاصات آرا و نظرات غزالي و كاركردهاي فلسفة هنري آثار او نگاشتن بابي مستقل و وسيع در باب موسيقي، هم در احياءالعلوم و هم در كيمياي سعادت، ارائۀ تأملات بسيار غني و عميق دربارۀ جمال و زيبايي در احياءالعلوم، تبیین لطايفي در كاركرد قوۀ خيال و كاركردهاي عظيم هنري آن، ارائۀ تحليل قَدَري از قوه ذوق (كه چند قرن بعد مشابه آن را ايمانوئل كانت بيان کرد) و مهم‌تر استناد به مثال‌هاي هنري چون نقاشي چينيان و روميان است.قصد نگارنده در خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی، تأمل بر آراي عميق و تأثيرگذار او در احياءالعلوم، كيمياي سعادت، مشكوةالانوار و برخي آثار ديگر او چون مقصد الاسني في شرح اسماء الحسني دربارة هنر (فن)، زيبايي، خيال و به‌ويژه ذوق است كه همه از بنيادهاي اصلي فلسفة هنر و زيبايي‌شناسي محسوب مي‌شوند.

کتابِ «خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی » ،در 250 صفحه و به قیمت 455،000 ریال، منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر،  نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، کتابفروشی مؤسسۀ متن فرهنگستان هنر، مراجعه و یا از طریق همین سامانه نسبت به خرید اینترنتی، اقدام نمایند .

 

   زمان انتشار: سه شنبه ١٥ مهر ١٣٩٩ - ١٠:١٠ | نسخه چاپي

خروج
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
جستجو
 فروشگاه اینترنتی
 
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه متن محفوظ است.